• 0212 591 03 01
  • info@sansaletiket.com

Baskı Teknikleri

Baskı Teknikleri


1 ) Kabartma Laklı Etiket:
Etiket üzerinde vurgulanmak istenilen kısımlara uygulanan lak türüdür. Kabartma lak uygulaması görme engelliler için kullanılan altı nokta alfabesinin etiket üzerine uygulanmasında da kullanılmaktadır.

2 ) Serigrafi Simli Lak:
Etiket üzerinde çok daha canlı, çok daha gerçekçi izlenimler verebilmek adına serigraf makinemiz ile kısmi embos lak uygulması gibi yapılan lak uygulamasıdır.

3 ) Körler Alfabesi (Braille):
Gıda, kozmetik, endüstriyel ve uyarı etiketlerinde körler alfabesine uygun kabartma baskılar yapılmaktadır.

4) Yaldız Baskı ( Varak Baskı ) :
Soğuk yaldız veya sıcak yaldız olarak yapabildiğimiz yaldız uygulamalarında altın yaldız, gümüş yaldız ve hologram yaldız olarak çeşitli baskılar yapabilmekteyiz.

5 ) Yaldız Üzerine Boya Baskı:
Normal yaldız uygulamasından farklı olarak yaldız görüntüsüne efekt vermek yaldız görüntüsünü ön plana çıkartmak için uyguladığımız baskı tekniğidir.

6 ) Hologram Baskı: (Güvenlik Etiketleri)
Hologram Etiketler Bir Marka'ya ait Ürünlerin İmajını, Orjinalliğini ve Güvenilirliğini Temsil Eder. Hologram Etiketler Tamamen Firmaya Özel Tasarlanır ve Üretime Alınır. Eğer İstenilirse Etiket Yapıştırıldığı Yerden Sökülmeye Çalışıldığında Kendini İmha Eder ve Kullanılamaz. Böylece Güvenlik ve Garanti Etiketi Olarak da Kullanılabilir.

7 ) UV Baskı - UV kurutma :
Her unite çıkışında bulunan UV kurutma ile dış ortam koşullarına daha dayanıklı ve çok daha canlı renklere sahip etiketler üretebilmekteyiz.

8 ) Ters Baskı ( Yapışkan yüzeye baskı ) :
Ön etiketin yetersiz kaldığı veya arka etiketin kullanılmayacağı yerlerde ön etiketin yapışkan yüzeyine yapılan baskı yöntemidir.
 
9 ) Pigibag Etiket ( Çift Kat Etiket ) :
Kısıtlı etiket yapıştırma alanı olan ürünler için geliştirilmiş etiket yapısıdır. İki ayrı etikete baskı yapılarak üst üste lamine edilmesi ile oluşur. Son kullanıcı üstteki etiketi rahatlıkla kaldırarak alt etiketteki bilgilere ulaşabilmektedir.
 
10 ) Yapışkan Yüzeye Fotoğraf Baskı:
Arka etiketin yapışkan yüzeyinden bakıldığında çok renkli fotoğraf olarak gözüken etiket çeşitidir. Özellikle kozmetik ve kimya sektörlerinde kullanılmaktadır.