• 0212 591 03 01
  • info@sansaletiket.com

Barkod Etiketler ve Ribonlar

Barkod Etiketler ve Ribonlar


Ürünlerinizin barkodlu olmasını istiyor ve aynı ambalajı birden çok ürüne kullanıyorsanız ve elinizde barkodsuz ambalajınız varsa veya üretim tarihi, son kullanma tarihi, seri no, içerik, barkod, ürün adı vb değişken bilgileri içeren etiketlerin basmak istiyorsanız termal (ısı ile baskı) termal transfer (ribon ile baskı) yapabilen yazıcılardan birinin tercih edilmesi gerekmektedir

TERMAL TRANSFER RİBON
Ribon üç tabakandan oluşur. Koruyucu tabaka, mürekkep ve orta kısımdaki film tabakası.Barkod yazıcılarda bulunan termal kafa polyester filmin üzerindeki katı halde olan mürekkebi ısıtarak sıvılaşmasını sağlar ve etiket yüzeyine transferi gerçekleştirerek baskıyı oluşturur.

WAX
Standart reçineli ribondur. Vellum ve kuşe kağıtlara baskı amaçlı kullanılır. (Alkol testinde çıkar)

WAX / RESİN
Polietilen, polipropilen, data PE kağıtlara baskı amaçlı kullanılır. Sentetik malzemelerde kimyasal ve dış şartlara dayanıklı baskı alabileceğiniz Wax / Resin ribondur . (Alkol tesinde çıkar).

RESIN
Silver mat (polyester), white mat (polyester) Care label (japon akmaz), kağıt ve bez etiketlere baskı amaçlı kullanılır. Tekstil baskılarında en ağır yıkamalar ve sentetik malzemelerde kimyasal ve dış şartlara dayanıklı Resin Ribon'dur. (endüstriyel amaçlı kullanılır).Alkol testinde çıkmaz.